Asistencija Petra Pušića u gradskom derbiju. Grasshoppers i dalje u borbi za ostanak u ligi.

Derbi u Zürichu između gradskih rivala Grasshoppers i FC Zürich završio je neriješenim rezultatom 1:1 (subota 6. travnja 2019., stadion Letzigrund). U tridesetoj minuti Assan Ceesay zabija za vodstvo FC Zürich.

Golman Lindner nije imao nikakve šanse obraniti ovaj udarac koji se u gol odbio od stative. Iako je i GC imao nekoliko šansi uspjeli su izjednačiti tek početkom drugog poluvremena (48′). Nakon sjajnog centaršuta Petra Pušića (na slici) loptu glavom u gol šalje egzekutor Yoric Ravet.

Ovaj rezultat ujedno znači i dodatni bod za trenera Tomislava Stipića koji se sa svojim klubom bori za ostanak u ligi. Povoljna okolnost je da je pretposljednji Xamax poražen od St. Gallena (0:1) te se time razlika na dnu tabele smanjila na 5 bodova. U momčadi GC svakako se osjetio nedostatak iskusnog Marka Bašića, koji se u srijedu povrijedio u utakmici protiv St. Gallena. Njegov oporavak trajati će oko 6 tjedana.

Napomenimo još da je boje FC Zürich-a branio Gregory Sertić, koji je igralište napustio u 41. minuti zbog ozljede. Odigrao je odličnu utakmicu, od njega je krenula akcija koja je rezultirala golom Ceesaya. (II)