Dramatično u Schaffhausenu: Kadetti porazili Zagreb u zadnjim sekundama

SCHAFFHAUSEN, 11. listopad 2012. –  Rukometni klub Zagreb doživio je u trećem kolu rukometne lige prvaka prvi poraz na gostovanju u Schaffhausenu kod švicarskog prvaka Kadetten Schaffhausen s rezultatom 28:27. Već na početku utakmice domaćini su stvorili visoku prednost od sedam golova (14:7), ali su Zagrebaši uspjeli smanjiti na minus 1 do kraja prvog poluvremena, ponajviše zbog promjene sustava obrana sa 6-0 na 5-1. Međutim, već na početku drugog poluvremena igra Zagreba opet sve više podsjeća na igru prvog poluvremena.

Jako puno grešaka u obrani dovelo je do toga da je domaćin opet povisio razliku na +5, tako da su Zagrebaši tijekom cijelog drugog poluvremena lovili priključak za Švicarcima. Ipak, poslije jedne brze kontre i pogodka Zlatka Horvata u zadnjoj minuti uspjevaju izjednačiti (27:27). Domaćini su imali zadnji napad i preko Christina Dissinga 5 sekundi prije kraja dolaze do pobjedničkog pogodka.

Najbolji u redovima Zagreba bili su Marino Marić, koji je zabio 9 golova, te Zlatko Horvat sa šest postignutih pogodaka. Vratar Mario Kelentrić skupio je devet obrana. Kod domaćina je najefikasniji bio Christian Dissinger sa šest  golova. Sljedeći protivnik Zagreba je velika Barcelona (u Zagrebu), a Schaffhausen putuje u Berlin.

Igrali smo dobro, utakmicu moramo još analizirati. Platili smo danak mlade i neiskusne momčadi. Schaffhausen je igrao jako dobro i ja im čestitam na ostvarenoj pobjedi – izjavio je trener Slavko Goluža na konferenciji za tisak. Njegov kolega Petr Hrachovec istaknuo je kako je Zagreb ekipa koju treba respektirati, a njegova je momčad ovaj put imala malo više sreće.

Zanimljivo je da je mladi Hrvat Marko Mamić (18), novo pojačanje Schaffhausena, igrao svega nekoliko minuta. Nakon utakmice kratko je izjavio: Ovo je za mene bio poseban doživljaj. Mislim da su obe momčadi pokazale visoki kvalitet. Atmosfera u dvorani je bila veličanstvena i bilo je napeto do kraja. Mladi Marko Mamić, koji je ujedno i hrvatski reprezentativac, proglašen je na netom održanom europskom prvenstvu za juniore (U18) u Bregenzu za najboljeg igrača prvenstva.

Ivan Ivić

Kapetan Zagreba Zlatko Horvat bodri svoje igrače pri izlasku na borilište.
Nik Tominec nesmetano kroz obranu Zagreba.
Iskusni Leszek Starczan protiv mladog i neiskusnog golmana Filipa Ivića.
Zabija i Nikola Cvijetić.
Trener Slavko Goluža daje upute svojim igračima.
Kapetan Zlatko Horvat koncentrira se prije izvođenja sedmerca. Ima podršku gotovo tisuću Hrvata na tribinama.
Iz jedne prekrasne kontre Horvat izjednačuje rezultat u zadnjoj minuti. Cijela dvorana je na nogama.
Brojni hrvatski navijači pljeskom ispraćaju rukometaše Zagreba.
David Špiler (Zagreb) i mladi Marko Mamić (Kadetten) daju izjavu za televiziju.