Hrvati iz različitih dijelova Švicarske okupili su se u Churu na drugom susretu „Tebe žeđam“, koji je i ove godine pokazao koliko hrvatske katoličke zajednice u dijaspori cijene prilike za zajedničku molitvu, duhovnu obnovu i međusobno povezivanje. Susret je okupio mlade, obitelji i članove hrvatskih katoličkih misija koji su željeli produbiti svoj odnos s Kristom. Program je kroz molitvu, svjedočanstva i glazbu pružio bogato iskustvo vjere i zajedništva.
Susret je započeo programom za mlade te radionicama koje je predvodio fra Ante Vučković. Tijekom poslijepodneva sudionici su imali mogućnost pristupiti sakramentu pomirenja te poslušati svjedočanstva vjere. Posebnu pozornost privuklo je svjedočanstvo Ksenije Abramović, osnivačice i direktorice Laudato televizije, koja je predstavila svoju autobiografsku knjigu „Evo me“.
Vrhunac susreta bilo je euharistijsko slavlje koje je predvodio mons. Peter Camenzind, generalni vikar Biskupije Chur, dok je propovijed na hrvatskom jeziku održao fra Jozo Grbeš. U svom obraćanju mladima postavio je pitanje koje je potaknulo na razmišljanje: „Na što želite potrošiti svoj život?“ Istaknuo je kako čovjek raspolaže samo jednim životom te da njegovu istinsku vrijednost ne određuju uspjesi i postignuća, nego ljubav koju nesebično daruje drugima.
„Ako ga na sebe potrošim, sve ću izgubiti. Ako ga na druge potrošim, u ljubavi, sve ću dobiti“, poručio je fra Grbeš.
Nakon svete mise okupljenima se obratio i fra Ante Vučković kroz katehezu u kojoj je naglasio važnost ovakvih susreta. Istaknuo je kako su događaji ovakvog opsega u švicarskim okolnostima rijetkost te predstavljaju dragocjenu priliku za povezivanje i osnaživanje mladih vjernika.
Večer je završila molitvom, klanjanjem i slavljenjem uz Alana Hržicu i Vanessu Mioč. Uoči ovog koncerta razgovarali smo s Vanessom i njezine riječi prenosimo još jednom:
„Mladima bih poručila da budu hrabri, da se ne boje, da pitaju. Bog zaista odgovara iako si možda to ne možemo zamisliti jer nije tu, ne čujemo ga, nemamo osjećaj da ga vidimo pred sobom, ali On nas zaista čuje. Jedva čeka da Mu se obratimo i posvetimo. Svima nam je potrebno da se od buke cijelog svijeta maknemo sa strane, da se ne bojimo te tišine, jer ta tišina ima puno dobrog za reći. Uzdajte se u Gospodina!“ Cijeli intervju pročitajte OVDJE.

