Hajduk u finalu turnira U21

Nogometni klub Hajduk iz Splita gostovao je na međunarodnom nogometnom turniru (U21) koji se prošlog tjedna održavao u Montheyu, kanton Wallis. Već smo izvještavali u dva navrata o ovom gostovanja, a sada donosimo kratki pregled tri zadnje utakmice.

Hajduk se odličnom igrom izborio do finala i tu izgubio od Tottenham Hotspur. No krenimo redom.

FC Monthey : HNK Hajduk Split   1 : 6
U petak 29. svibnja 2009. u Montheyu momčad Hajduka je odigrala svoju treću utakmicu protiv domaćina FC Monthey. Naša želja se ostvarila i splitski virtuozi su jednom lijepom i briljantnom igrom pobijedili ekipu Montheya rezultatom 6 : 1. Dva gola za Hajduk postigao je Landrić, a  po jedan Kukoč,Vukčević,Pejić, Kostić i Glumac. Lijepa i dobra igra bilih je posebno razveselila malobrojnu ali vjernu publiku, koja je znala proslaviti njihovu pobjedu.

HNK Hajduk Split : Kosovo M20  5:3
U subotu 30. svibnja odigrana je polufinalna utakmica između HNK Hajduk Split i Kosovo M20. Iako mnogi nisu vjerovali da bi Hajduk mogao doći do finala, Splićani su na krilima navijača, koji su vjerovali u njih od samog početka, nadigrali ekipu Kosova. Nakon vodstva Hajduka, ekipa Kosova je uspjela doći do izjednačenja. Do isteka regularnog dijela susreta nije bilo više zgoditaka, pa se pristupilo izvođenju jedanaesteraca. Junak Hajdukovog slavlja zasigurno je bio njihov golman. I nakon početne drame Hajduk je blizu čuda, tj. Osvajanja ovog turnira. Finalna utakmica održava se u nedjelju 31. svibnja.

Finale: Tottenham Hotspur : HNK Hajduk Split 3 : 0
Finalna utakmica 39 Internacionalnog turnira u malom nogometu U21 između Tottenham Hotspur i Hajduk Split nažalost nije završila onako kako su očekivali brojni Hrvati iz Wallisa koji su bodrili momčad Hajduka s tribina stadiona u Montheyu. Tottenham je odlično otvorio posljedni dvoboj s Hajdukom, puno bolje nego prije tri dana.Već u uvodnim minutama Enlezi su imali nekoliko izglednih situacija, no prva prijetnja stigla je na suprotnoj strani. U devetnaestoj minuti Tottenham postiže prvi zgoditak. Englezi su se probili kroz lijevu stranu šesnaesterca i pucali, na Hajdukovu nesreću lopta se ušetala u gol. Samo 10 minuta kasnije Tottenham je povećao svoju prednost. Lepršavom i dobro izgrađenom timskom igrom Englezi su iznenadili Hadukovu obranu i nespremnog vratara. U startu drugog dijela nismo vidjeli previše od nogometa, ali smo zato gledali veliko navijanje hrvatskih navijača koji su htjeli pokrenuti utakmicu svojim navijanjem. Ali im to nažalost nije uspjelo. Na početku drugog dijela Tottenham je ponovo došao u iznenadnu šansu, pucao iz prve, a lopta je fijuknula mimo same vratnice Hajduka. Bila je to najava i trećeg gola koji je pao u 72. minuti. Do kraja više nije bilo prilika i završilo je zasluženom pobjedom Tottenhama. Iako je Hajduk izgubio, svi su bili zadovoljni njihovim ulaskom u finale i osvajanjem drugog mjesta. Nakon podjele pehara i medalja  slavlje je moglo početi, a slavilo se do duboko u noć. 39. Internacionalni turnir u malom nogometu U21 u Montheyu time je zavšen.