Hrvatska – Švicarska 2:2 – nekoliko pogleda iz druge perspektive.

U St. Gallenu je u srijedu 5. ožujka hrvatska nogometna reprezentacija odigrala neodlučeno 2:2 protiv Švicarske u prijateljskoj utakmici na AFG Areni. U okršaju dviju sudionica ovogodišnjeg Svjetskog prvenstva u Brazilu možemo reći da je Švicarska igrala bolje u prvom poluvremenu, a naša reprezentacija u drugom dijelu, posebno kad je izbornik Kovač u igru uveo naša dva ponajbolja igrača, Luku Modrića i Marija Mandžukića.

Švicarci su poveli u 34. minuti golom Josipa Drmića, napadača hrvatskog porijekla, koji je postigao oba gola za Švicarsku. Golove za Hrvatsku postigao je Ivica Olić. Utakmicu je gledalo 17200 navijača i moglo bi se reći da su u publici dominirali Hrvati. Ljubitelji nogometa sigurno su već pročitali mnoga izvješća s ove utakmice i ovdje ne želimo ulaziti u neke pojedinosti, niti smo za to stručni.

Na traženje Švicarskog nogometnog saveza preporučili smo našu suradnicu Ružu Studer za komentatora na hrvatskom jeziku pa smo dobili i VIP karte za svečanu ložu. Tu smo imali prigodu upoznati čelnike HNS-a, a potom izbornika i igrače te budućeg izbornika švicarske reprezentacije Vladimira Petkovića.

U svečanoj loži je sve bilo odlično pripremljeno i služeni su hrvatski specijaliteti. I u tom detalju se vidi da su se domaćini potrudili i primili našu delegaciju što su bolje mogli. Nažalost, šačica “navijača” je svojim ponašanjem to gostoprimstvu ukaljala, pa se na konferenciji za novinare naš izbornik Niko Kovač iskreno ispričao. Inače, kontakt sa švicarskim nogometnim savezom je išao preko veleposlanstva HR u Bernu, na čemu im iskreno zahvaljujemo, jer je to za nas bilo jedno novo lijepo iskustvo koje dokumentiramo ovim fotografijama. (KII)

Vladimir Petković, Davor Šuker i Ivan Ivić. Konzul Hrvoje Cvitanović s čelnicima HNS-a. Moglo je i bez ovoga. Niko Kovač na konferenciji za novinare.