Zoran Marković protiv Zaporožja u Ligi prvaka

Kao najavu utakmice Lige prvaka u rukometu u četvrtak 8. listopada 2015. dnevni list Schaffhauser Nachrichten donosi fotografiju Zorana Markovića koji će braniti boje švicarskog majstora Kadetten Schaffhausen protiv gostiju iz Ukrajine. Iako je Motor Zaporožje ukrajinski prvak, igrači Schaffhausena se nadaju novim bodovima, nakon izgubljene utakmice u Skopju i jednog boda iz Rumunjske. Biti će ovo važna utakmica i Zorana Markovića (1995., otac Brajkovići (Travnik) / majka Odžak) koji od nedavno igra za prvu momčad Kadetten, a iza sebe bilježi već nekoliko nastupa za juniorsku reprezentaciju Švicarske.

Opširnije...

Nik Tominec ostvario svoj san – igra uz Duvnjaka, Vorija, Horvata....

Da se u Švicarskoj mnogi mladi uspješni sportaši s dvojnim državljanstvom moraju u određenom trenutku odlučiti za koju će državu nastupiti, imamo priliku često pročitati. No, da netko može birati između tri države, prava je rijetkost. Nik Tominec rođen je 26.ožujka 1991. u Luzernu. Otac Matjaž Tominec dugi niz godina igrao je rukomet za Slovan, majka Željka, Hrvatica, rođena Maras , također iza sebe ima uspješnu rukometnu prošlost. S omladinskom ekipom okitila se zlatnom europskom medaljom.

Dramatično u Schaffhausenu: Kadetti porazili Zagreb u zadnjim sekundama

SCHAFFHAUSEN, 11. listopad 2012. -  Rukometni klub Zagreb doživio je u trećem kolu rukometne lige prvaka prvi poraz na gostovanju u Schaffhausenu kod švicarskog prvaka Kadetten Schaffhausen s rezultatom 28:27. Već na početku utakmice domaćini su stvorili visoku prednost od sedam golova (14:7), ali su Zagrebaši uspjeli smanjiti na minus 1 do kraja prvog poluvremena, ponajviše zbog promjene sustava obrana sa 6-0 na 5-1. Međutim, već na početku drugog poluvremena igra Zagreba opet sve više podsjeća na igru prvog poluvremena.

Marko Mamić, nada hrvatske rukometne budućnosti

Marko Mamić je mladi hrvatski rukometaš (1994.) koji odnedavno igra u rukometnom klubu Kadetten Schaffhausen, nakon što je zablistao igrajući u Hrvatskoj kao član RK Moslavina iz Kutine, a zapažen je bio i njegov nastup za juniorsku reprezentaciju Hrvatske na nedavnom Europskom prvenstvu u Bregenzu.