Rukomet: Hrvatska : Danska, 31.1.2006.

Pretpostavljalo se da će to biti jedna jako teška utakmica, ali da će biti ovako napeto do zadnje sekunde nitko nije očekivao.

Na ovom prvenstvu često verbalno napadano lijevo krilo Goran Šprem tri sekunde prije kraja zabija pobjedonosni gol. Minutu i pol prije kraja već je bio “probio” sjajnog vratara danske reprezentacije Kaspera Hvidta za 29:28, a kada je hrabro ušao s krila i iz ne baš idealne pozicije ponovno postigao gol postao je heroj utakmice. Na kraju utakmice gotovo je bio ugušen od svojih suigrača. Samo 30 sekundi prije toga Lino Červar zatražio je time-out da bi posavjetovao svoje igrače pri rezultatu 30:30. Teški trenuci, ne samo za igrače, nego i za tisuću Hrvata koji su cijelu utakmicu bodrili “paklene”. Nekoliko sekundi kasnije Balić leži na podu i Stryeger mora napustiti teren. Sudac zaustavlja vrijeme i nakon nekoliko trenutaka Balić se diže. Par sekundi kasnije lopta dolazi do lijevog krila i potom se smiruje u mreži danske reprezentacije.

Spomenimo tu i Petra Metličića koji je iz 11 udaraca zabio 10 golova i Blaženka Lackovića koji je unatoč tome što je bio permanentno čuvan postigao 6 golova. Tri realizirana sedmerca (i jedan gol iz igre) bili su odličan comeback Mirze Džombe.

Stalno smo bili u prednosti, osim između 18. i 24. minute, ali gol zaostatka Hrvatska je brzo dostigla i prestigla.

Sutra nas očekuje važna utakmica s Islandom. Danas je Island pobjedio Ruse. Pobjedom nad Islandom imali bi 6 bodova i najvjerojatnije bi nam to omogućilo ulazak u polufinale. Prekosutra nas očekuje derby s reprezentacijom SiCG koji su danas potukli Norvežane (26:25).