Kadetten : Zagreb, 13.10.2007.

U subotu 13. listopada u Saalsporthalle u Zürichu rukometaši Zagreba izgubili su od momčadi Kadetten iz Schaffhausena 27 : 31.

Ovim porazom rukometaši Zagreba nalaze se na dnu tablice skupine C i prijeti im ispadanje iz Lige prvaka.  Zagrebaši su odlično započeli susret i poveli su 4:0, a u pojedinim trenucima prvog dijela imali su i pet pogodaka viška. Kadetti su do poluvremena uspjeli smanjiti prednost Zagreba na 17 : 14.

Nažalost, igra hrvatskih rukometaša u drugom dijelu bila je očajna, što je i rezultiralo zasluženom pobjedom Kadetta. Goran Perkovac, koji već nekoliko godina uspješno vodi momčad Kadetta, najbolje je to opisao riječima na press-konferenciji po završetku utakmice: Zagreb je bio bolji prvo poluvrijeme, ali u rukometu se igra dva puta po 30 minuta.

Ovim porazom momčad Line Červara je maksimalno zakomplicirala svoju situaciju. Nakon tri kola ima samo jedan bod i u iduća tri ogleda nema pravo na pogrešku ukoliko želi osvojiti jednu od prve dvije pozicije koje vode u drugi krug natjecanja.