Nikola Marijanović i njegov šef osvojili prestižnu kulinarsku nagradu Bocuse d’Or

U Ženevi se održava gastronomski sajam, Sirha Genève i u sklopu sajma je održano prestižno natjecanje Bocuse d’Or. Drugim riječima, može se slobodno reći da je to izbor najboljeg kuhara Švicarske. U zadnji krug natjecanja ušla su četiri najbolja tima.

Nabrojimo samo neka poznata Švicarska gastronomska mjesta: Hôtel Euler – Basel, Schüpbärg Beizli – Schüpberg te najbolji restoran na svijetu u 2015. godini Hôtel de Ville Benoît Violier, Crissier kod Lausanne.
Mladi hrvatski kuhar Nikola Marijanović (21) i njegov šef Filipe Fonseca Pinheiro (restoran Hôtel de Ville Benoît Violier) osvojili su zlatnu medalju Bocuse d’Or Suisse.

Nikola i Filipe odlaze na Europsko prvenstvo u Budimpeštu 10. i 11. svibnja 2016. i tu će predstavljati Švicarsku. Želimo im puno uspjeha.

Nikola živi u Morgesu kod Lausanne i aktivan je član folklorne skupine KUD Živa Grana iz Ženeve.