NK Dinamo Schaffhausen uvjerljivo protiv Slavonije Bern

U subotu 15. rujna 2012., u kasnim večernjim satima, održana je na stadionu u Beringenu (Schaffhausen) utakmica Hrvatskog kupa između momčadi NK Dinamo iz Schaffhausena (4. liga) i SV Slavonija iz Berna (3. liga).

Cijelo prvo poluvrijeme obje su momčadi djelovale izjednačeno, pa je tako izgledao i rezultat na kraju prvog poluvremena – 1:1. Dinamo je došao u vodstvo zapravo autogolom jednog protivničkog igrača, a gosti iz Berna su malo kasnije uspjeli izjednačiti.

U drugom dijelu utakmice stvari su izgledale drukčije. Nakon nekoliko vrlo uspješnih kontra-napada Dinamo povisuje rezultat na 4:1. Gosti pokušavaju ponovno izravnati rezultat i to im djelomično uspjeva desetak minuta prije kraja, no već nekoliko minuta kasnije domaći nogometaši zabijaju za konačni rezultat 5:2 i time izbacuju Slavoniju iz daljnje borbe za Hrvatski kup.

Iako je bilo i malo grubljih poteza, cijela utakmica odigrana je vrlo sportski i dostojanstveno, a ugodna atmosfera vladala je i za vrijeme zajedničke večere u pizzeriji Speedy u Neuhausenu.

Ivan Ivić

Početna momčad Slavonije iz Berna.
Nogometaši NK Dinamo iz Schaffhausena.
Darko Hodak, trener Slavonije sa svojim igračima.
Utakmicu su pratili i veterani oba kluba: Ante Buzar (u sredini) iz Dinama, te Ilija Bekić (lijevo) i Marijan Olujić iz Slavonije.