St.Gallen, 2.1.2006. Hrvatska : SiCG 34:30

Pobjedom na reperzentacijom SiCG Hrvatska ulazi u polufinale Europskog prvenstva u rukometu. Igrači SiCG su bolje otvorili utakmicu i nakon osam minuta igre poveli sa 6:3. Nekoliko minuta kasnije Balić izjednačuje na 8:8.

Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol – niti jedan sastav više nije imao prednost od dva zgoditka. Konačni rezultat prvog poluvremena bio je 16:16. Tako je potrajalo u prvom dijelu drugog poluvremena, sve do isključenja Anđelkovića. Srbi su tada izgubili koncepciju u napadu. To je iskoristio Goran Šprem koji je presjekao nekoliko lopti u napadu i iz kontre zabio nekoliko golova. Vrlo je uspješan bio i s krilne pozicije – iz devet pokušaja zabio je devet golova legendarnom vrataru Šterbiku.

U sredini drugog dijela naši su postigli 6 uzastopnih golova i već je destak minuta prije kraja bilo jasno tko je pobjednik iako su Srbi do kraja smanjili prednost na 34:30.

Za najboljeg igrača utakmice i ovaj put je proglašen Ivano Balić.

Iako su hrvatski i srpski navijači bili odvojeni došlo je do manjih sukoba (bacanje predmeta i napitaka na susjedni dio tribine). Verbalnih sukoba bilo je tokom cijele utakmice. Na kraju susreta, došlo je izvan dvorane do lakših naguravanja ali je brzom intervencijom policije to smireno. Grupa navijača SiCG i dalje je provocirala pa je policija morala koristiti i suzavac.

Tekst i foto:Ivan Ivić