Trener Stipić s GC osvojio prvi bod protiv Lugana. Na terenu četiri hrvatska nogometaša. Borba za ostanak u ligi se nastavlja.

Grasshoperrs Club Zürich, pod vodstvom hrvatskog trenera Tomislava Stipića, odigrao je u nedjelju 31. ožujka 2019. na domaćem Letzigrund stadionu 1:1 protiv ekipe FC Lugana.

Domaća momčad je počela s dvojicom Hrvata u prvoj postavi. Mladi Petar Pušić igrao je poziciju lijevog beka, što za njega i nije baš standardna pozicija, dok je Marko Bašić igrao na poziciji srednjeg veznog. Za gostujuću momčad FC Lugano također su nastuplila dva Hrvata. Mijat Marić igrao je od samog početka, dok je Petar Brlek ušao u drugom poluvremenu (70’).

Domaćini su krenuli jako dobro u utakmnicu. Već u 13. minuti Marko Djuričin krasnim udarcem iz daljine dovodi plavo-bijele u vodstvo 1:0. No gosti se ne predaju i dolaze minutu prije odmora preko Carlinhosa do izjednačenja. Drugo poluvrijeme počinje gotovo identično kao prvo. Opet domaćin preuzima incijativu i dolazi do nekoliko dobrih prilika. Posebno se ističe veliki povratnik Marko Bašić koji je poslije svoje duge ozljede opet u službi svoje momčadi.

Unatoč velikoj borbenosti i požrtvanoj igri domaćih, utakmica završava 1:1. Iako je to prvi bod nakon dugo vremena, igračima Tomislava Stipića je to ipak slaba utjeha, jer je izravni konkurent Xamax iz Neuenburga upisao istog dana nova tri boda nakon pobjede od 3:2 protiv FC Thun i sad «bježi» GC-u s čak šest bodova te GC-u prijeti ispadanje iz najelitnije nogometne liga u Švicarskoj. Priliku za popravak momčad Tomislava Stipića ima već u  srijedu (03.04.2019, 20:00 h) kad GC gostuje kod FC St. Gallena.

Odgovarajući na brojna pitanja televizijskih ekipa trener Stipić je izjavio da je njegova momčad okazala određenu dozu emocija i strasti za igrom, da su pokazali motivaciju za pobjedom te da su igrali motivirano igrali u oba pravca, a ne samo branili svoj gol. Iako je osvojen samo jedan bod, Stipić je izjavio da je to pravedan rezultat za ovu ujednačenu igru i gleda pozitivno na ovaj rezultat, ali i na sljedeću utakmicu sa St. Gallenom.

Napomenimo još na kraju da sam GC proživljava dosta turbulentne dane. Nakon nedavne smjene trenera (Fink/ Stipić) klub se zahvalio i šestorici dosadašnjih igača, a od prošlog tjedna došlo je i do promjena u vodstvu kluba. Novi predsjednik kluba je bivši liječnik Stephan Rietiker.